Dolores Redondo
Dolores Redondo

Foto © Alfredo Tudela

*1969 San Sebastian, Španělsko

Evropou se šíří začátek nové trilogie, tentokrát z autorčina rodného Španělska…

Maria Dolores Redondo Meira vystudovala právo a hotelnictví, několik let po studiích se věnovala podnikání, mimo jiné vlastnila restauraci. S psaním začínala polehounce, povídkami a dětskými knížkami. V roce 2009 jí vyšel první román, psychologický příběh o dopadu smrti na pozůstalé – Los Privilegios del angel.
Avšak na frankfurtském knižním veletrhu způsobil velký poprask autorčin první kriminální román z plánované trilogie z baskického krajeNeviditelný strážce. Ve Španělsku se setkal s takovým úspěchem, že musel být krátce po vydání pětkrát dotiskován. Díky veletrhu se práva na něj prodala do 15 zemí světa a práva k filmovému zpracování celé trilogie odkoupila německá společnost, podepsaná i pod filmovým Miléniem.
Nakladatele i čtenáře po celém světě fascinuje kombinace moderního thrilleru s důkladnou znalostí baskických legend a folkloru i tíživá atmosféra zapadlých vesnic vysoko v Pyrenejích, kde stále vládne svébytná matriarchální společnost. Hlavní hrdinka trilogie, inspektorka Amaia Salazarová, se bude muset poprat jak s pohanskými rituály a rodinnými kostlivci, tak i s nejmodernějšími forenzními postupy…
Autorka nyní žije v provincii Navarra, kde pracuje na dalších dílech trilogie Baztán, Legado en los huesos a Ofrenda a la tormenta.

OFICIÁLNÍ STRÁNKY ::
www.doloresredondomeira.com

VYŠLO ČESKY ::

  • Neviditelný strážce (El guardián invisible, 2013; Panteon, 2013)
  • Dědictví kostí (Penteon, 2014) NOVINKA
Share Button

Související příspěvky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA
Přihlásit zpravodaj

REKLAMA


Informace

Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR