Daniel Cole

Nová hvězda na poli thrillerů pracuje jako záchranář, aby ospravedlnil tu spoustu mrtvol, které zabíjí ve svých knihách…

Daniel právě začal pracovat na centrále bournemoutských záchranných člunů, když mu zavolali z nakladatelství, že chtějí zbytek rukopisu – že jim ukázkové tři kapitoly nestačí. Tak začala historka o objevení nové hvězdy thrillerového žánru. Bez jakéhokoli formálního literárního vzdělání se bývalému záchranáři povedla trefa do černého, a to byl rukopis původně zamýšlen jako scénář k pilotnímu dílu nikdy neuskutečněného seriálu. Autor chtěl napsat něco, co by si sám ráda přečetl, něco strhujícího, šokujícího i zábavného, s postavou, se kterou by se mohli čtenáři ztotožnit.

Hrdinou románu je detektiv William „Wolf“ Fawkes, polda, co se právě vrátil z psychiatrické léčebny poté, co vzal spravedlnost do vlastních rukou. Kontroverzní postava je vybavena krom temné minulosti také značně černým humorem, který se Daniel jako záchranář naučil používat coby obranný mechanismus v horších časech.

Práva na thriller se sériovým vrahem se díky Londýnskému knižnímu veletrhu prodala do 30 zemí světa, autor má i prestižní smlouvu na tři knihy a o televizní práva se strhla doslova bitka.

 

VYŠLO ČESKY ::

Share Button

Související příspěvky:

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

reCaptcha * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

REKLAMA
REKLAMA
Přihlásit zpravodaj

Doporučujeme

CITARNY.CZ
Severské detektivky

www.alpress.cz

CZIN.eu

REKLAMA