Recenze

Černá komnata (Douglas Preston, Lincoln Child)

Když je agent Pendergast nezvěstný, úkol zachránit svět připadá na jeho tajemného šoféra Proctora… Po bouřlivých událostech předchozí knihy Karmínový břeh se dosud nenašlo nic, co by potvrdilo nebo vyvrátilo teorie o Pendergastově utonutí, nepřátelé však nikdy nespí. A jeden z úhlavních nepřátel využil agentovy nepřítomnosti a unesl Constance Greeneovou. Proctor se tedy jako jediný zbylý […]
Čtěte více »

Vraždy ve znamení hvězdy (František Kalenda)

V historické detektivce, která je ohlášena jako první díl trilogie, vyšetřuje dvorní lékař manželky Karla IV. sérii vražd.
Čtěte více »

Kdo jinému jámu kopá (Marie Rejfová)

Josefína Divíšková se po rozvodu přestěhovala z bujaré Prahy do poklidného Brodu, za sestrou. Myslela si, že se bude nudit, provinční městečko jí však kromě místa učitelky výtvarky nabídlo i jiné povyražení – vraždy… Coby učitelce jí pro společenské vyžití nezbylo než se spřáhnout do spolku s ostatními kantorkami – potřeštěnou Alenou, vlezlou Bětou a svou nesnesitelně […]
Čtěte více »

Smrt v justičním paláci (Daniela Kovářová)

Nenáročná detektivka ze soudního prostředí opět uvádí na scénu autorčinu nesourodou hlavní dvojicí, detektiva Hájka a vnadnou mluvčí Rezkovou.
Čtěte více »

Kouzelné koláče (Ellery Adams)

Do čtení této knížky se nepouštějte před jídlem! Ella Mae pečením žije. Neodhadla svého záletného manžela, vrací domů do Georgie a stane se podezřelou z vraždy.
Čtěte více »

Ofélie bez leknínů slávy (František Uher)

Detektivka z českého maloměsta je plná odboček a podivných dialogů. Hrozí navíc, že čtenářům začne být jedno, kdo je vrah.
Čtěte více »

Lúzři: Tým v nemilosti (Sophie Hénaffová)

Výběrová jednotka, složená ze samých vyřazených zmetků, nehodlá jen točit palci. Bude také vyšetřovat! Restrukturalizace může vypadat různě, obvykle ale svět neoblaží ničím pozitivním. To však neplatí pro tuhle francouzskou detektivku. Tam provedli páni ve vedení pařížské policie přesuny a zřídili zbrusu nové oddělení, kam převeleli ty, které už nikdo nechtěl. A velet mu bude komisařka […]
Čtěte více »

3x C. k. policejní komisař Pobuda (Jiří Slavíček)

Trojice detektivních příběhů z konce předminulého století nás zavede do pražských čtvrtí Holešovice a Bubny a opět se setkáme s komisařem F. X. Pobudou.
Čtěte více »

Muzikální Sherlock (Ilja Hurník)

Slavný hudebník a klavírista Ilja Hurník se podíval na Velkého Detektiva z pohledu muzikanta, a napsal báječnou sbírku vtipných povídek i krátkých epizod.
Čtěte více »

Přeběhlík (Michael Connelly)

Zatím poslední česky vydaný román Michaela Connellyho sice razantněji mění hlavní postavu, ale prvky, pro které jsou jeho knihy oblíbené, zůstávají.
Čtěte více »

Starší příspěvky »
REKLAMA
REKLAMA
Přihlásit zpravodaj

REKLAMA